Spotkania

Z KNFM

Serdecznie zapraszamy na cotygodniowe, otwarte seminaria KNFM. W bieżącym semestrze letnim roku akademickiego 2011/2012 będziemy omawiać przede wszystkim tematy z zakresu szeroko pojętej analizy, związane z analizą harmoniczną, grupami Liego i ich reprezentacjami oraz równaniami różniczkowymi.


Spotkania odbywają się we wtorki o godz. 14.15 w sali 5070 na Wydziale Matematyki, Informatyki i Mechaniki przy ul. Banacha 2.

Spis treści

Wtorek 29 maja

Mateusz Wasilewski, Twierdzenie Cohena


Wtorek 22 maja

Aleksander Doan, Asymptotyka całek oscylujących

Przedstawię zastosowania teorii osobliwości w badaniu asymptotyki wielowymiarowych całek oscylujących. Metoda fazy stacjonarnej pozwala sprowadzić problem do zagadnienia lokalnego wokół punktów krytycznych fazy. Okazuje się, że całkę oscylującą w otoczeniu takiego punktu można przedstawić jako tzw. całkę po cyklach znikających, która rozwija się w szereg opisany przez macierz monodromii.


Wtorek 8 maja

Piotr Nayar, Metoda fazy stacjonarnej


Wtorek 24 kwietnia

Tomasz Odrzygóźdź, Analiza harmoniczna na sferze, harmoniki sferyczne c.d.


Wtorek 17 kwietnia

Tomasz Odrzygóźdź, Analiza harmoniczna na sferze, harmoniki sferyczne


Wtorek 3 kwietnia

Anna Kosiorek, z-transformata, czyli jak oswoić operatory nieograniczone

Zajmę się przestrzenią (niekoniecznie ciągłych!) gęsto określonych, domkniętych operatorów na przestrzeni Hilberta. Okazuję się, że takie operatory można wygodnie i jednoznacznie "zamieniać" na operatory ciągłe. Pokażę, jak to zrobić.


Wtorek 20 marca

Krzysztof Ciosmak, Reprezentacje grupy SU(2).


Archiwum